Sıkça Sorulan Sorular

P4P – Sıkça Sorulan Sorular

Print4Purpose nedir?
Print4purpose, 3 boyutlu üretime ihtiyaç duyanlarla, 3 boyutlu yazıcı bulunduran yaratıcı mekanları buluşturan, ihtiyacı olanların 3 boyutlu yazıcı teknolojisini ücretsiz kullanabilmesini sağlayan sosyal paylaşım platformudur.

P4P ücretli bir hizmet midir?
Hayır. Print4Purpose ücretsiz bir platformdur.

P4P neden ücretsiz bir platform?
3 boyutlu yazıcı teknolojisini kullanmaya teşvik etmek, bu teknolojinin kapalı alanlar dışına çıkmasını sağlamak ve üretimin demoktratikleşmesine katkı sağlamak için 4 saate kadar yapılan tüm üretimler ücretsizdir.

P4P noktaları nerelerdir?
P4P şu an Impact Hub Istanbul ve 3Dörtgen’de faaliyet göstermektedir.

P4P nasıl çalışır?
print4purpose.com’da yer alan haritadan sana en yakın p4p noktasını seçip ve 3 boyutlu yazıcını minimum 1, maksimum 4 saat rezerve edebilirsin. Randevu saatinden 15 dakika önce p4p noktasında olmanı öneririz.

Neden ismimiz ingilizce?
print4purpose hareketinin dünyadaki diğer şehirlerde de karşılık bulmasını istediğimiz için global bir isim tercih ettik.

Projenin arkasında kimler var?
Print4purpose dünyanın ilk konsept 3 boyutlu yazıcı mağaza ve kafesi 3Dörtgen’in sosyal girişimidir.

Nasıl destek olabilirim?
Print4purpose’un destekçisi olmak ya da sen de yaratıcı mekanınla bir P4P noktası olmak istiyorsan hello@print4purpose.com’dan bizimle iletişime geçebilirsin.

P4P noktasıyla ilgili yaşanan sorunlar nasıl giderilir?
P4P noktasıyla ilgili bir problem ile karşılaştığında bize hello@print4purpose.com’dan ulaşabilirsin.

Rezervasyon öncesi, anı ve sonrasında sorun yaşarsam ne yapmalıyım?
Rezervasyon öncesi, anı ve sonrasında yaşayabileceğin tüm sorunlar için hello@print4purpose.com’dan bizimle iletişime geçebilirsin.

Belirlenmiş print kuralları dışında print almak istiyorum, ne yapabilirim?
Standartı belirlenmiş printing kuralları (kullanıcı sözleşmesi) dışında üretim yapmak istiyorsan siparis@3dortgen.com’a mail atarak 3Dörtgen takımı ile iletişime geçebilirsin.

İstediğim renk ve türde malzeme ile baskı alabilir miyim?
Print4Purpose’da sadece beyaz ve kırmızı PLA filamentler kullanılmaktadır. İstediğin renk ve türde üretim için siparis@3dortgen.com’a mail atabilirsin.

3 boyutlu tasarım dosyam saklanıyor mu?
3 boyutlu yazıcıların hafızası yoktur. Dolayısıyla hiçbir tasarım dosyası saklanmamaktadır. P4P noktasındaki yazıcının SD kartından tasarımını silmen yeterli. Unutmadan, kullanıcı sözleşmemizi okumanı tavsiye ediyoruz.

Baskımın bittiğini nasıl anlarım?
Baskı tablası aşağıya indiğinde ve baskı kafası sol arka tarafta sabitlendiği zaman baskının bittiğini anlayabilirsin. Ayrıca kontrol ekranında finished yazısı görünecektir. Baskını bittikten 2 dakika sonra tabladan ayırmanı tavsiye ediyoruz.

Teknik bir problemden dolayı baskım yarım kalırsa ne yapacağım?
4 saat kuralını aşmayacak şekilde baskını tekrar verebilir ya da p4p noktasındaki yetkiliden destek isteyebilirsin.

Rezervasyon saatinden önceki üretim bitmemişse ne yaparım?
Rezervasyon saatinden önceki üretim halen devam ediyorsa onu durdurma ve kendi baskını başlatma hakkın vardır. Kullanıcı sözleşmesini okumanı tavsiye ediyoruz.

Merhaba! Dünyada yaşanan Covid-19 salgını sebebiyle fiziksel temas gerektiren P4P noktalarını geçici bir süre kapattık. En kısa zamanda tekrar sizlerle bir araya gelmek için sabırsızlanıyoruz!